)
WRM 50: Een zelfstandig beginnend bestuurder
Volg deze bijscholingscursus om je WRM-bevoegdheid te verlengen
Voor wie?
De WRM-bijscholingscursussen worden gegeven door partners van IBKI. Je moet alles via deze partners regelen. Dit overzicht is slechts om je te helpen om de juiste bij jou in de buurt te vinden.
Details over deze WRM-bijscholingscursus
| Omschrijving | Onderwerp # | Aantal dagdelen | Geschikt voor |
|---|---|---|---|
Een zelfstandig beginnend bestuurder | WRM 50 | 2 | Alle categorieën |
Aanbieders van deze WRM-bijscholingscursus
| Opleidingsinstituut | Plaats | Bijzonderheden | Links |
|---|---|---|---|
AVR Wesseldijk | Nijmegen | FAM, LBVI, RIS | |
De Coninck Traffic Management | Lelystad | RIS | |
Firstt Opleidingen | Stellendam | RIS | |
Jongepier Opleidingen | Nieuw-Vennep | RIS | |
Lenoir Opleidingen | Geleen | FAM, LBVI, RIS | |
Opweg verkeersopleidingen | Goes | RIS | |
RABNED | Eindhoven | LBVI, RIS | |
VerkeersAcademie | Best | ||
VerkeersAcademie | Nieuwegein | FAM, RIS | |
Verkeerscollege Mijdrecht | Mijdrecht | ||
Verkeersopleiding Gelderland | 's-Heerenberg | ||
Vervoerscollege Venlo | Venlo | RIS | |
VSL Verkeerseducatie | Doetinchem | ||
VRC Rijopleidingen | Utrecht | ||
VRO Traffic Masters | Waalre | LBVI, RIS | |
VVCR Prodrive | Baarn |
Leerdoelen bijscholingscursus WRM 50
De rijinstructeur kan de waarde van een zelfstandig beginnend bestuurder beschrijven en verklaren.
De rijinstructeur kan demonstreren hoe zelfstandigheid in de dagelijkse praktijk wordt toegepast.
De rijinstructeur kan een praktische opbouw van het aanleren van zelfstandigheid demonstreren en verklaren.
De rijinstructeur kan de waarde van het “ruimtekussen” in de rijopleiding beschrijven en verklaren.
De rijinstructeur kan het doel-middel principe verklaren en toepassen.
De rijinstructeur kan de toetsoefeningen verklaren en uitleggen hoe en wanneer deze gebruikt worden.
De rijinstructeur kan verklaren wat de voordelen zijn van het “toetsen” voor zowel de leerling als voor de rijinstructeur.
De rijinstructeur kan de waarde van de situatiebevraging verklaren aan de hand van de GDE- matrix.
De rijinstructeur kan de waarde van het “(RIS)-werkboek” uitleggen en toepassen in de gehele rijopleiding.
De rijinstructeur kan de( RIS)-instructiekaart op de juiste manier invullen en kan het nut hiervan uitleggen.
De rijinstructeur kan het zelfreflectieformulier verklaren en op de juiste wijze in de rijopleiding toepassen.
De rijinstructeur kan de waarde van “stap 7 (herhaling script en past het script toe in net iets gewijzigde situatie) en 8 (je past het script zelfstandig toe in steeds wisselende situaties)” verklaren en op juiste wijze toepassen.
De rijinstructeur kan zijn rol als coach in combinatie met het lerend leren verklaren aan de hand van praktijkvoorbeelden.
De rijinstructeur kan beschrijven en verklaren wat het verschil is tussen instructie en coaching (Hermes).
Belangrijk:
Per opleider staat de (hoofd)locatie erbij. Sommige opleiders hebben meerdere locaties die niet alle bijscholingscursussen geven. Neem contact met ze op voor meer info.
Een rijschool mag alleen eigen medewerkers bijscholen als het in de tabel van gecertificeerde opleiders staat.
FAM of LBVI geeft aan dat de opleider lid is van de vereniging van rij-instructeuropleidingsinstituten LBVI of FAM verkeersscholen. Het betekent dat de opleider cursussen aanbiedt die voor de FAM of LBVI zijn gemaakt.
Als Rijopleiding in Stappen ofwel RIS-instructeur moet je speciale bijscholingscursussen volgen die meetellen voor WRM & RIS. Deze bijscholingscursussen moeten gegeven worden door een RIS-docent van een RIS-erkende opleider. Meer info over RIS
Als KNMV Gediplomeerd Instructeur ofwel KGI-instructeur moet je speciale bijscholingscursussen van de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging (KNMV) volgen die meetellen voor WRM & KGI. Meer info over KGI
